Diskuzní fórum

Avatar hráče
Bodů: 31946
Příspěvků: 68
Babek: 814
Pohlaví: Hotentot
Jergon 05.03.2012 10:40:34 #19321
V posledních dnech se tu vyhrotily konflikty se mnou ohledně mých ne vždy zdvořilých způsobů, pár lidí už mě tu nenávidí až za hrob, takže je, myslím, načase, abych vyrukoval s pravdou ven a přiznal, o co tady vlastně skutečně šlo. I když mě potom všichni znepřátelenci budou možná nenávidět ještě víc - ale ať aspoň mají jasno, za co...
Věc se má tak, že dělám divadlo - amatérské sice, jako koníčka, ale bereme ho vcelku seriózně, naše režisérka je profesionální dramaturg a je na nás vcelku náročná. V jedné z našich her (Hosté Večeře páně od Bergmanna) mám roli maloměstského varhaníka, takového nerudného chlapíka, frustrovaného, otráveného životem, nepříjemného na všechny okolo sebe. A naše režisérce se moje podání pořád nezdálo, že prý ta postava ode mě nevyznívá, nedokážu ji přesvědčivě podat, vžít se do té permanentní nasranosti. Pro mě je to fakt docela těžké, jsem celkem flegmatik, máloco mě vytočí nebo rozhodí - tak jsem si nakonec vypomohl našimi gamesami. Ze začátku jen tak, že jsem si před zkouškou nebo představením zahrál něco, co mi vysloveně nejde, a držel jsem se pak v té náladě, ale postupně jsem to rozvíjel dál - začal jsem přemýšlet, jak by moje postava reagovala na okolní svět, na lidi okolo sebe, začal jsem se do ní plánovitě stylizovat. Prostě ji hrát i mimo ty prkna, abych ji dostatečně do hloubky poznal.
Pomohlo mi to dost, ale když se mi to začalo vymykat z ruky do takové míry, že jsem bezdůvodně napadl aktivního hráče, řekl jsem si, že srandy bylo dost. Že z téhle hry už víc bodů nevytřískám - ne bez ztráty života - a je čas na game over.
Omlouvám se všem, ze kterých jsem si tu udělal tak trochu pokusné králíky, od téhle chvíle hraju a píšu už jen slušně a mé alter ego odchází na jeviště. Kdo máte blízko do Prahy, můžete v rámci mé omluvy přijmout i pozvání na některé z našich představení - viz. www.sumus.cz.
Hodně štěstí při pařbě!

_________________________________________________ _ _ _
Stejně se všecko podělá - tak na co být ještě pesimista?

Avatar hráče
Bodů: 465771
Příspěvků: 1358
Babek: 38563
Pohlaví: Mužské
Tomsoft 05.03.2012 10:55:08 #19322
:thumbup

_________________________________________________ _ _ _
- ATARI je nejlepší

Avatar hráče
Bodů: 51168
Příspěvků: 166
Babek: 499
Pohlaví: Mužské
Nostalgie 05.03.2012 12:58:38 #19323
Úryvek z Cimrman, Smoljak, Svěrák, divadelní hra Záskok, 1997:

"Pozoruhodným fenoménem souboru byl jeho protagonista, všestranný Ota Plk. Patřil
k tomu typu herců, kteří své role příliš silně prožívají. Otu Plka každá postava zcela pohltila.
Zatímco ostatní herci z úlohy prostě vystoupili tím, že se po představení odlíčili, Ota Plk
zůstával ve svých postavách ještě dlouho po spadnutí opony. Tento herec vlastně vůbec
nežil svůj život. Doslova bydlel v postavách, které představoval, než mu nová úloha dovolila
přestěhovat se do postavy jiné.

Diváci tomuto absolutnímu herectví aplaudovali, ale provoz divadla tím často trpěl.
Například v Chocni se po představení Gogolova Revizora Ota Plk na několik dní ztratil
a překvapení kolegové se s ním setkali až ve vlaku, když jim cestou do České Třebové
kontroloval jízdenky.

Ota Plk byl s úspěchem nasazován i do dámských rolí. Jeho výkon v Maryše v titulní
roli byl tak strhující, že plakalo nejen obecenstvo, ale i herci. Představení se jednou muselo
dokonce na několik minut přerušit, protože plakal i otrlý nápověda Standa Křeček. Ovšem
opravdovost, s jakou Plk nešťastnou děvčicu podal, měla za následek, že s ním po představení
nikdo nechtěl jít na kávu.

Všichni si oddechli, když Maryša zmizela z repertoáru. Ota Plk se přestěhoval do
Švandy Dudáka, a tím přestal být svému okolí nebezpečný. Kromě toho skončily i jeho
periodicky se opakující měsíční dny nervozity a hysterie."
Avatar hráče
Bodů: 440414
Příspěvků: 565
Babek: 2995
Pohlaví: Hotentot
Zicher 05.03.2012 16:12:15 #19325
Pro: [ JERGON #19321 ] : Tak.
A myslis, ze reknes "tohle byl pokus o umeni", a tim si jen tak ziskas vsechny na svou stranu?
Kdepak, kolego. Programove nasirat ostatni pro mne neni umeni a za sebe tohle vysvetleni proste neberu.

_________________________________________________ _ _ _
Autobusová zastávka (stanice) je místo, kde zastavuje autobus. Železniční stanice je místo, kde zastavuje vlak. Na svém stole mám pracovní stanici...

Avatar hráče
Bodů: 671750
Příspěvků: 234
Babek: -2527
Pohlaví: Mužské
Baldbull 05.03.2012 16:53:48 #19326
Co se týká mně, tak vůbec nehodlám řešit, jestli jediné divadlo, které jsi na Rotaxu* předvedl, byl tento příspěvek do fóra a jestli z nás až teď děláš blbce, aby si se jako očistil a ospravedlnil, anebo je to skutečně, jak píšeš. Z mého pohledu jsi se tady prostě uvedl, tak jak jsi se uvedl.. a s tím už nic neuděláš - určitě ne hned. OK hraj, posílej rekordy - hrát umíš dost dobře (navzdory Tvým původním obavám z poslání rekordu) Pokud se teď už hodláš chovat jako rozumný člověk, jenom dobře. Možná za nějaký (dlouhý) čas, na Tvůj neslavný úvod všichni zapomenou, ale hned teď asi ne - já teda určitě ne.

*že doopravdy hraješ v divadle, Ti věřím

_________________________________________________ _ _ _
Nic na světě nejde dosáhnout jen vůlí,když chybí talent a schopnosti.

Avatar hráče
Bodů: 580159
Příspěvků: 563
Babek: 9276
Pohlaví: Mužské
Schizo 11.03.2012 17:19:16 #19348
Pro: [ JERGON #19321 ] : Velka smula pro tebe je, ze jsi zneuzil internet jako naprosto anonymni medium .

Podle me je uplne jedno co za tim bylo, jestli divadlo, nebo tvoje neschopnost ci nemoznost se dostatecne realizovat v te ci one hre ( trebas i divadelni ).

Takze ja si z toho na prdel nesednu, me nevoblbnes. Pokud bys mel vsech 5 pohromade, tak bys takovyhle hovadiny nedelal, byt v dobre vuli.

To ze jsem te musel poznavat jen podle tvych slabomyslnych postrehu je pro tebe obrovske minus a bude dlouho trvat, nez zmenim nazor. Promin.

Jedina sance pro tebe , aby sis to u me vyzehlil, je , osobne se dostavit na nejakej sraz a tam se predvest v realu . Jestli to udelas nebo ne, je mi zcela lhostejne.

Ja mam u tebe jasno.
Avatar hráče
Bodů: 562268
Příspěvků: 39
Babek: 31033
Pohlaví: Mužské
Manas19 30.08.2012 10:56:34 #19588
Ty jo neserte SCH..on si vas pozve na sraz mackacich mackacu apak bude davad do drzdky ja bych nejel...
Me je to celkem u p... jelikoz clovek ktery hraje a nikdy nenapise nic na chat nebo do fora nebo se nechce potkat s ostatnimi co maji stejnou zalibu tak pro me nezije.Nemam potrebu ho ani videt.
Ba naopak do ostravy jsem taky pouze zavolal poprve a ted jsme vkontaktu jak po tel nebo pres vykurvenou soc.sit jmenem "fejs" ktery nesnasim
Cili kdo je normalni komunikuje, hraje ....kdo ne tak dela peklo problemy vytaci lidi na monitoru a sere zivot ostatnim the end
Avatar hráče
Bodů: 580159
Příspěvků: 563
Babek: 9276
Pohlaví: Mužské
Schizo 30.08.2012 11:48:41 #19589
Pro: [ MANAS19 #19588 ] : No tak ja hlavne cekam, ze ty ( nejlip s KAMilkem ) dorazite na BF. Jako dat si s takovejma Megaprasatama, co se letadel tyce dvojku, by byla obrovska cest.