Komentáře ke hře: Deluxe Galaga v2.6C

« zpět na žebříček rekordů

29.10.2020 Rotačák


AIN: To je zajímavý... Musím to nějak opravit.
29.10.2020 AIN


Proč tu mají všichni 1 bod? :/
02.09.2011 OLD


Nechci rejpat!Ale Deluxe Galaga a Agony sou dvě velice rozdílné hry!
Proboha Pánové!Si snad děláte srandu?
MIR má pravdu,že Galaga je v AGA!
Jinak co je na Galaze super? Ano co dostanu za Meteority!Pokud je proletíte a je jedno jak rychle tak odměnou sou peníze+ bonus ale máte možnost i během letu vychytat peníze + bonus! To je na této hře Geniální!Cokoliv hrajete,má nějaký smysl a na všem se dá získat i ztratit!
Wawe bonus! Pokud je sestřelujete za sebou všechny,je to asi 5 letek tak se vám navyšuje bonus:je to asi 4-8-4-16-32-64 tisíc!+ co stihnete sebrat,když z nich něco vypadne! Geniální!
Takový ty třesoucí se patvary!Chvějí se až se rozletí a letí znich barevná koule,zde pokud se vám sejdou stejné barvy,taky se násobí bonus...jinak snad za jednu je 10 tisíc+ po levé straně zbíráte tyto barvy,něco jako RGB-za to je život-raketka....
Tak to stačí,je toho dost a přijdtě si na to sami!
Omlouvám se za chyby v názvech Enemáků.....
22.03.2011 AIN


Hehe, tahle střílečka není ani originální, zjistil jsem, že pochází z atarácké hry Hyperblast! http://atari.panprase.cz/?body=3&action=detail&co=5772
kde vznikla v r. 1983 :) A samozřejmě je tam daleko lepší :)
11.04.2010 AIN


Kurnik, už by to chtělo nějak rozhodnout, abysme věděli, co se vlastně smí a co ne? :/
hihi :)
16.09.2009 AIN


Hra neuvěřitelně závislá na bonusech a všelijakých blbostech. Můžete nahrát se stejnou námahou pár stovek bodů stejně jako pár set tisíc, otázka náhody.
Střílet alieny má smysl jen pro forma, abyste dokončili level, jinak je za ně sotva 50 b, což je víc než směšné :)) teda zejména uvážíte-li, že má jít o střílečku :)
21.07.2009 Rotačák


Já vim že když ho projedeš na plnej plyn, tak dostaneš něco extra, proto jsem se o to vždycky snažil :-)
21.07.2009 Cumancu


MIR: Je to jedno jakou rychlostí projedeš meteority:)
21.07.2009 Rotačák


PIT: k tomu triku. Ta odměna za Meteor Storm je při projetí na plnej plyn? Nebo je odměna stejná tak i tak ale při jízdě na plyn to jen cestou přidává víc bodů?
14.07.2009 Rotačák


S čím nesouhlasíš? Málo barev má (32) a dithering vidět je. pokud si to nepustíš na TV nebo s nějakýma efektama simulujícíma TV.

Já Agony nikdy moc nehrál, protože mě to nebavilo a co si pamatuju, tak jsou stejný výbuchy, stejný zvuky když něco trefuju a střely jednobarevný, neusále se zvětšující. Potom jsem měl i nějaký meče a když jsem chípnul tak byl pěknej efekt znovu narozený sovy.

Asi jsem ovlivněnej kreativníma a efektníma střílečkama z automatů, ale i na c64 a amize byly kreativnější střílečky, co se týká akce. Agony je podle mě postavená na grafice pozadí + muzice.

Co se týká galagy, tak jsi napsal že nevyužívá možnosti amigy. Mohla by je využívat víc, to je asi pravda ale ani tak to nevypadá špatně. Je tam spousta pohybujících se objektů v AGA grafice a někdy se to na amize i zpomalovalo. Krom toho prokreslené pozadí by akorát hru znepřehledňovalo. Mě teda u galagy nikdy nic nechybělo, kromě možnosti pustit komplet muziku se zvukama. A tady mi akorát chybí ta správná muzika, protože já galagu hrával s jinou, ale tu jsem nenašel.
14.07.2009 Cumancu


Jak můžete porovnávat vesmírnou střílečku s dětskou omalovánkou :D, je rozdíl mezi vesmírem a nějakým létajicím životem. AIN: Už jsi viděl ve vesmíru stromy, mosty a sovu? :D
14.07.2009 AIN


Tak s tím bohužel nesouhlasím. Když se podívám na Agony, vidím na první pohled, že je to geniální hra.
Prostředí v Agony jsou asbolutně rozmanitá, prošel jsem 6 levelů a každý je úplně jiný jak grafickým prostředím, tak nepřáteli, tak atmosférou (občas se hýbou v pozadí stromy, občas most atd.). Střely si v Agony lze kupovat a rozhodně je výběr bohatý. Na různé potvory je třeba různý počet ran. Kromě toho má Agony smysl i příběh: Je zapotřebí projít se zakletou sovou až do pekla, postupně (dle screenů i prostředí) se jde od mořského útesu, přes temné lesy a ďábelské potvory až do spalujícího pekla. Tam mě teda zatím vždycky spálili :)

To, že má Galaga hlubší barvy, se mi zdá zcela irelevantní, když se to porovná celkově.
14.07.2009 Rotačák


Když se pořádně podíváš na grafiku Agony a uvidíš dithering a to že to opravdu má málo barev. Krom toho Agony je hodně jednoduchá hra (co se týká nápaditosti) ať už ohledně střel, výbuchů (jeden výbuch na všechno?) nebo nepřátel a útoků. Stačí porovnat s jinou podobou hrou.

Jasně že galaga nemá prokreslený pozadí atd, ale má hlubší barvy. Můžeš si zkusit spustit ESC galagu a uvidíš ten rozdíl. Stejná hra ale barvy jsou o hodně chudší.
14.07.2009 AIN


:) Tak se podívej jak vypadá Agony a jak vypadá tohle :))) Tohle je sranda bez scrollingu, bez hudby, objekty mrňavý jak mouchy, prostor ničím nevyplněný, rakteka absolutně nezajímavá a nenápaditá. A podívej se na Agony: geniální grafika, několikaúrovňový scrolling, nápad, levely mají smysl, sova se hýbe a je dynamická a je 15x větší než tahle raketka, občas prolítne i vodou :), o hudbě nemluvě, v celém prostoru není jediný černý místo... prostě skvost! ;-) Tady je dobrá ta hratelnost a celková pohyblivost, ale to je v Agony v zásadě taky.
14.07.2009 Rotačák


Vždyť to má víc barev než Agony, je to AGA.
14.07.2009 Cumancu


AIN: Ani nevím zda tato hra byla klasicky na amize, já jí hrál jen na Amize cd32 :)
14.07.2009 AIN


Podle mě je to úplná blbost, je to sice zábavný, ale naprosto neodpovídá možnostem Amigy. Když se člověk podívá např. na Agony, co je to za "střílečku", kde mu oči přecházejí, tohle je na úrovni 8bitu.
14.05.2008 *lobo*


Tak novej rekord odeslán, škoda že jsem udělal fatální chybu a skončil tak nečekame dříve, než to vypadalo:-(
07.03.2008 Rotačák


100 levelů? Ale pak to jede od začátku pořád dokola se stejnou (maximální) obtížností.
28.02.2008 *lobo*


Na Amize jsem kdysi dávno tohle dopařil do konce. Mělo to 100 lvl, tak jsem zvědav jestli se mi to časem podaří i tady.
15.09.2007 Rotačák


Jsem zvědavej, kdo se první vytasí s pětimiliónovým skóre. Nebo s padesátimilionovým? Každopádně to nebude krátká hra :-)